null Podhorskou krajinou Jizerských hor

Tip na výlet

Podhorskou krajinou Jizerských hor

  • Délka: 11 km
  • Typ: pěší
  • Obtížnost: střední
Podhorská krajina.

Výchozím místem je železniční stanice v Lučanech nad Nisou. Dostat se sem můžete  automobilem, zaparkovat lze na některém z parkovišť v obci. Nenáročná trasa je určena hlavně pro pěší, pro cyklisty jsou vhodné jen některé úseky. Z části cesta vede po turistických značkách a po zpevněných cestách.

Z Lučan se vydáte k západu k červené turistické značce. Po ní budete přes louky a les stoupat až  na rozhlednu Bramberk  Z krásné kamenné více než 100 let staré rozhledny je vidět celé jižní podhůří Jizerských hor, ale i jejich hřebeny a sousední Krkonoše.

Přibližně v polovině cesty dojdete do centra Maxova, kde můžete navštívit místní občerstvení U Toníčka či U Hrocha. Ke konci celého výletu se po modré turistické značce dostanete až na skalní vyhlídku Finkenstein. Odtud je to už jen kousek z kopce na vlakové nádraží do Smržovky.

Více o výletu

Při svých cestách prosíme, buďte k přírodě ohleduplní. Postačí k tomu jen pár zásad. Více o tom, jak se chovat v přírodě se můžete dozvědět z krátkých videí o rodině Veverkových.

Další výlety:

www.snamidoprirody.cz

Galerie

Horní Maxov.
Podmáčená louka.
Květnatá louka.
Maxovský rybník s cenným břehovým porostem.
Všivec bahenní.
Rybník Křísák v Horních Lučanech.