null Žákovou horou k oslavě 50 let CHKO Žďárské vrchy

AOPK ČR, Správa CHKO Žďárské vrchy

Žákovou horou k oslavě 50 let CHKO Žďárské vrchy

2. 6. 2020

V sobotu 30. května proběhla na Žákově hoře, na místě, kde byla před padesáti lety slavnostně vyhlášená CHKO Žďárské vrchy, připomínková akce k tomuto výročí. Tentokrát bez slavnostních ceremoniálů, ale v příjemné zábavné atmosféře, kterou ocenili zejména nejmladší účastníci.

Odhadem okolo 300 návštěvníků, především rodin s dětmi, si mohlo v průběhu dne projít pět stanovišť, která jsme připravili na okruhu naučné stezky národní přírodní rezervací. Děti zaujaly nejvíce živé exempláře, které na ně čekaly na stanovišti živočichů a vody. Největším oříškem bylo poznávání rostlin na botanickém stanovišti, kde měly kolegyně připravený i cvičný fytocenologický snímek. Znalosti o charakteristických rysech CHKO si návštěvníci procvičili na stanovišti o CHKO. Nechybělo ani stanoviště o lese s krátkou vycházkou přímo do pralesa.

Cílem akce bylo prostřednictvím pestré přírody místního lesa zábavnou formou představit práci správy CHKO a CHKO jako takové. Z kladných ohlasů na místě i zpětně doufáme, že se nám to podařilo. Těšíme se na setkání na dalších akcích.

Autoři fotografií: Kateřina Fialová

Žákovou horou k 50 letům CHKO Žďárské vrchy