null Zákaz vjezdu motorovými vozidly na cestu u Černého kříže

AOPK ČR, Správa CHKO Litovelské Pomoraví

Zákaz vjezdu motorovými vozidly na cestu u Černého kříže

1. 7. 2022

V souvislosti s úplnou uzavírkou ulice Uničovská v Litovli v termínu od 20. 6. 2022 do 20. 12. 2022 (podrobnosti viz https://www.litovel.eu/cs/urad/uzavirka-silnic/uzavirka-ul-unicovska.html) upozorňujeme, že jako objízdnou trasu nelze využít účelovou komunikaci zvanou Černokřížská vedoucí lesem mezi Novými Zámky a Novým Dvorem.

Vjíždění a setrvávání s motorovými vozidly mimo silnice a místní komunikace je až na několik výjimek, např. vjezd vozidel za účelem lesního a zemědělského hospodaření, na celém území chráněné krajinné oblasti zakázáno. Tato přísná základní ochranná podmínka je dána zákonem č. 114/92 Sb. o ochraně přírody a krajiny a platí pro všechny chráněné krajinné oblasti v České republice. Zmíněná cesta je z obou stran označena informativním zákazem vjezdu.

Jsme si moc dobře vědomi současné složité dopravní situace spojené s rekonstrukcí důležité dopravní tepny města Litovel, která lidem komplikuje dojíždění do práce, přepravu dětí do lesních školek či práci profesionálních řidičů. Zároveň je třeba vnímat obrovský tlak spojený s narůstajícím množstvím motorových vozidel na zdejší chráněné části přírody. Smyslem zákazu je minimalizovat vyrušování, ničení a možné znečištění přírody. Pomozte nám prosím zdejší přírodu chránit. Děkujeme.

Závora.
Přejetá užovka.
Cedule.